Objekt pivovaru, parcela 4.200 m2, Čachrov

Objekt pivovaru, parcela 4.200 m2, Čachrov

Popis nabídky

Kopta reality nabízí prodej bývalého pivovaru, kde parcela čítá celkovou plochu 4.200 m2. Objekt se nacházi v podhůří Šumavy, městys Čachrov, okr. Klatovy. Budova je ve stavu vyžadujícím rekonstrukci, na objektu již v minulosti započali rekonstrukční práce (1 pokoj je upraven), částečně elektroinstalace a omítky. Většina objektu je ale v původním stavu vyžadujícím rekonstrukci. Doménou celého objektu jsou velké podkrovní prostory s masivním trámovím, stejně tak jsou zajímavé táhlé, masivní klenby v přízemí. Na sousední parcele dříve stávalo zem.stavení. Celý areál má 2 stavební parcely - 460 m2 (pivovar) a 541 m2 (zem.stavení), mezi kterými vede obecní cesta za pivovar.

Před pivovarem jsou 3 menší parcely o ploše cca 150 m2 jako prostor pro předzahrádku a parkování. Za pivovarem je investičně zajímavý pozemek. Tento pozemek je nyní veden jako zahrada, je lemován vzrostlými listnatými stromy a čítá plochu přes 3.000 m2. V rámci územního rozhodnutí již bylo vedeno jednání o změně územního plánu na stavební parcelu. Předmětná parcela je v mírném svahu s nádherným výhledem na celé údolí, směrem na Klatovy. Objekt je v sousedství s tvrzí Čahrov ze 14.století.

Sítě: V silnici před domem je možnost připojení na veřejný vodovod. Kanalizace objektu je svedena do vlastní jímky, v komunikace rozvod kanalizace není.

Čachrov (německy Tschachrau, dříve Czachrau) je městys v okrese Klatovy v Plzeňském kraji, zhruba 15 km jižně od Klatov. Leží v Šumavském podhůří (podcelek Svatoborská vrchovina, okrsek Velhartická hornatina), na rozvodí mezi Strážovským potokem (povodí Úhlavy) a říčkou Ostružnou (povodí Otavy). Čachrovským sedlem skrze městys probíhá velmi známá a frekventovaná silnice I/27, spojující Klatovy a Železnou Rudu. V obci žije aktuálně cca 500 obyvatel. V obci sídlí úřad, je zde ZŠ a MŠ.
Zámecký pivovar v Čachrově byl založen roku 1380 jako jeden z prvních pivovarů na Šumavě.

Velmi specifická nemovitost v nádherné krajině Chko Šumava.
Na prohlídku se těší makléř zakázky
Jan Kopta, DiS. / Kopta reality s.r.o.

Informace o nabídce

Lokalita
OkresKlatovy
UliceSkryto
č. domovní / č. orientační37
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky0326
Datum aktualizace30.06.2024
Poloha objektuSamostatný
Druh objektuSmíšená
Umístění objektuOkraj obce
DispoziceAtypický
VybavenoNe
Zastavěná plocha m21001
Užitná plocha m2250
Plocha parcely m24196
Počet míst k parkování6
Počet parkovišť
Počet garáží
ElektřinaElektro - 230 V, Elektro - 400 V
OchranaCHKO
ZástavbaVenkovská
TopeníLokální tuhá paliva
DopravaSilnice, autobus
KomunikaceAsfaltová
Počet domů1
Plocha zahrady m23029
Počet podlaží objektu2
Popis objekty
VodaVoda - zdroj pro celý objekt
OdpadJímka
Průkaz energetické náročnosti budovy
Vyhláška148/2007 Sb.

Máte zájem o tuto nemovitost?

Kontaktujte přímo makléře, který ji má na starost.
*
*
*
email: fullname: phone: fname: lname: