Objekt bývalého pivovaru, parcela 4.200 m2, podhůří Šumavy

KM - 12.06.2023

Popis nabídky

Aktualizace listopad 2023.
Nabízíme prodej objektu bývalého pivovaru kde parcela čítá celkovou plochu 4.200 m2. Objekt se nacházi v podhůří Šumavy, městys Čachrov, okr. Klatovy. Budova je ve stavu vyžadujícím rekonstrukci, na objektu již v minulosti započali rekonstrukční práce (2 pokoje upraveny + WC, koupelna), částečně udělána nová elektroinstalace a omítky. Většina objektu je ale v původním stavu vyžadujícím rekonstrukci. Doménou celého objektu jsou velké podkrovní prostory s masivním trámovím, stejně tak jsou zajímavé táhlé, masivní klenby v přízemí. Na sousední parcele náležící k budově dříve stávalo zem.stavení. Celý areál má 2 stavební parcely - 460 m2 (pivovar) a 541 m2 (původní zem.stavení), mezi kterými vede obecní cesta za pivovar. Před pivovarem jsou 3 menší parcely o ploše cca 150 m2 jako prostor pro předzahrádku a parkování. Za pivovarem je investičně zajímavý pozemek. Tento pozemek je nyní veden jako zahrada, je lemován vzrostlými listnatými stromy a čítá plochu přes 3.000 m2. V rámci územního rozhodnutí již bylo vedeno jednání o změně územního plánu na stavební parcelu. Předmětná parcela je v mírném svahu s nádherným výhledem na celé údolí, směrem na Klatovy. Objekt je v sousedství s tvrzí Čahrov ze 14.století.

Sítě: Obekt má vlastní kopanou studnu (patřilo k pivovaru), v komunikaci před domem je možnost připojení na veřejný vodovod. Kanalizace objektu je svedena do vlastní jímky, v komunikace rozvod kanalizace není, nicméně obec jí plánuje.

Čachrov (německy Tschachrau, dříve Czachrau) je městys v okrese Klatovy v Plzeňském kraji, zhruba 15 km jižně od Klatov. Leží v Šumavském podhůří (podcelek Svatoborská vrchovina, okrsek Velhartická hornatina), na rozvodí mezi Strážovským potokem (povodí Úhlavy) a říčkou Ostružnou (povodí Otavy). Čachrovským sedlem probíhá velmi známá a frekventovaná silnice I/27, spojující Plzeň, Klatovy a Železnou Rudu. V obci žije aktuálně cca 500 obyvatel. V obci sídlí úřad, je zde ZŠ a MŠ. Zámecký pivovar v Čachrově byl založen roku 1380 jako vůbec jeden z prvních pivovarů na Šumavě.
Zajímavá nemovitost v nádherné krajině CHKO Šumava.
Na prohlídku se těší makléř zakázky
Jan Kopta, DiS. / Kopta reality s.r.o.

Informace o nabídce

Lokalita
OkresKlatovy
UliceSkryto
č. domovní / č. orientační37
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky0327
Datum aktualizace11.01.2024
Poloha objektuSamostatný
Druh objektuSmíšená
Umístění objektuOkraj obce
DispoziceAtypický
VybavenoNe
Zastavěná plocha m21001
Užitná plocha m2250
Plocha parcely m24196
ElektřinaElektro - 230 V, Elektro - 380 V
StavbaOstatní
OchranaCHKO
ZástavbaVenkovská
TopeníLokální tuhá paliva
DopravaSilnice, autobus
KomunikaceAsfaltová
Počet domů1
Plocha zahrady m23029
Datum zahájení prodeje01.07.2023
Počet podlaží objektu2
Číslo podlaží v domě
Popis domu
KategorieDomy a vily
Druh domuRodinný dům
Typ domuPatrový
Stav domuPřed rekonstrukcí
VodaVoda - zdroj pro celý objekt
OdpadJímka
Průkaz energetické náročnosti budovy
TřídaG - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška148/2007 Sb.

Máte zájem o tuto nemovitost?

Kontaktujte přímo makléře, který ji má na starost.
*
*
*
fname: phone: