Bývalý pivovar, parcela 4.200 m2, podhůří Šumavy

Bývalý pivovar, parcela 4.200 m2, podhůří Šumavy

Popis nabídky

Nabízím prodej bývalého pivovaru, kde všechny parcely čítají celkovou plochu plných 4.200 m2. Objekt se nacházi v podhůří Šumavy, městys Čachrov, okr. Klatovy. Budova je ve stavu vyžadujícím rekonstrukci, na objektu již v minulosti započali rekonstrukční práce (2 pokoje upraveny + WC, koupelna), částečně udělána nová elektroinstalace a omítky. Většina objektu je nicméně v původním stavu vyžadujícím rekonstrukci. Doménou celého objektu jsou velké podkrovní prostory s masivním trámovím, stejně tak jsou zajímavé táhlé, masivní klenby v přízemí. Na sousední parcele náležící k budově dříve stávalo zem.stavení. Celý areál má 2 stavební parcely - 460 m2 (pivovar) a 541 m2 (původní zem.stavení), mezi kterými vede obecní cesta za pivovar. Před pivovarem jsou 3 menší parcely o ploše cca 150 m2 jako prostor pro předzahrádku a parkování.

Za pivovarem je investičně zajímavý pozemek. Tento pozemek je nyní veden jako zahrada, je lemován vzrostlými listnatými stromy a čítá plochu přes 3.000 m2. V rámci územního rozhodnutí již bylo vedeno jednání o změně územního plánu na stavební parcelu. Předmětná parcela je v mírném svahu s nádherným výhledem na celé údolí, směrem na Klatovy. Objekt je v sousedství s tvrzí Čahrov ze 14.století.

Sítě: Budova má vlastní kopanou studnu (patřilo k pivovaru), v komunikaci před domem je možnost připojení na veřejný vodovod. Kanalizace objektu je svedena do vlastní jímky, v komunikace rozvod kanalizace není, nicméně obec jí plánuje.

Čachrov (německy Tschachrau, dříve Czachrau) je městys v okrese Klatovy v Plzeňském kraji, zhruba 15 km jižně od Klatov. Leží v Šumavském podhůří (podcelek Svatoborská vrchovina, okrsek Velhartická hornatina), na rozvodí mezi Strážovským potokem (povodí Úhlavy) a říčkou Ostružnou (povodí Otavy). Čachrovským sedlem probíhá velmi známá a frekventovaná silnice I/27, spojující Plzeň, Klatovy a Železnou Rudu. V obci žije aktuálně cca 500 obyvatel. V obci sídlí úřad, je zde ZŠ a MŠ. Zámecký pivovar v Čachrově byl založen roku 1380 jako vůbec jeden z prvních pivovarů na Šumavě.

Zajímavá nemovitost v nádherné krajině CHKO Šumava.
Na prohlídku se těší makléř zakázky
Jan Kopta, DiS. / Kopta reality s.r.o.

Informace o nabídce

Lokalita
OkresKlatovy
UliceSkryto
č. domovní / č. orientační37
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky0327
Datum aktualizace30.06.2024
Poloha objektuSamostatný
Druh objektuSmíšená
Umístění objektuOkraj obce
DispoziceAtypický
VybavenoNe
Zastavěná plocha m21001
Užitná plocha m2250
Plocha parcely m24196
ElektřinaElektro - 230 V, Elektro - 380 V
OchranaCHKO
ZástavbaVenkovská
TopeníLokální tuhá paliva
DopravaSilnice, autobus
KomunikaceAsfaltová
Počet domů1
Plocha zahrady m23029
Datum zahájení prodeje01.07.2023
Počet podlaží objektu2
Číslo podlaží v domě
Popis domu
KategorieDomy
Druh domuRodinný dům
Typ domuPatrový
Stav domuPřed rekonstrukcí
VodaVoda - zdroj pro celý objekt
OdpadJímka
Průkaz energetické náročnosti budovy
TřídaG - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška148/2007 Sb.

Máte zájem o tuto nemovitost?

Kontaktujte přímo makléře, který ji má na starost.
*
*
*
fullname: fname: