Jan Kopta DiS.

Jan Kopta DiS. jednatel společnosti

Mobil: +420 775 681 050
jan.kopta@koptareality.cz

O mně

Podnikám od roku 2003 a to nepřetržitě až dodnes. Do roku 2005 jsem působil jako obchodník, a manažer obchodních sítí v oblasti multi-level marketingu, pojišťovnictví, realit. Zajímavou zkušenost jsem získal jako obchodník s investiční komoditou - diamanty. Poté jsem se rozhodl k prodeji  "produktu" svému srdci nejbližšímu a to jsou prakticky až dodnes nemovitosti. Mezi roky 2007-2011 jsem prošel dvěmi realitními kancelářemi se sídlem v Plzni, až jsem se nakonec v roce 2012 rozhodl budovat realitní business pod vlastní značkou Kopta REALITY. www.koptareality.cz

V mezidobí jsem se zajímal a vzdělával v oblasti vytváření harmonií v prostoru a plynutí energií, které mne dovedlo v letech 2010 - 2011 ke studiu tradičního čínského učení Feng - Shui, a to na České škole Feng-Shui https://www.ceskaskolafengshui.cz/ pod vedením Ing.arch. Otakara Chocholy. Po absolvování feng shui jsem plynule navázal studiem na škole Krajinné energie - https://www.archet.org/ pod vedením Ing. Pavla Kozáka, kde se zkoumá povaha míst, kde člověk žil a žije a prostředky, energie a síly, se kterými je možné v prostoru pracovat.

Po dobu 3 let , mezi roky 2016 - 2019 byla společnost Kopta reality pravidelným členem podnikatelského klubu BforB (Business for Breakfast https://www.bforb.cz/), který pořádal obchodní snídaně  a sdružoval podnikatele zejména v Plzeňském kraji. Mezi roky 2018-2019 jsem zde fungoval na pozici manažera klubu.

Kromě nejradostnějšího koníčka - rodiny - se dlouhodobě zajímám o propojení člověka s přírodou, s místem, které obývá. V současné době organizuji různé networkingové a vzdělávací akce, ať již pod značkou Kopta reality, či jako soukromá osoba na volné noze a to na  témata , která se navzájemm prolínají - harmonizace bydlení, energie v domě a v přírodě a v krajině, vliv člověka , domu na prostředí, umění výběru nemovitosti......apod. Občas si odskočím na kytarový recitál své původní, autorské tvorby.
 

BforB - tříletá zkušenost k nezaplacení13.01.2020

Ahoj. Jsou to v těchto dnech přesně 3 roky , kdy jsem se v lednu 2017 poprvé účastnil jako host na obchodní snídani podnikatelů Business for Breakfast - BforB v Plzni. Je leden 2020 a je zkrátka čas jít dále. Rozloučit se ……….

Je dobré si těch posledních pár let připomenout, poděkovat všem, které jsem na té cestě potkal. A že vás nebylo opravdu málo. Za ty 3 roky byla společnost Kopta reality s.r.o, pravidelným členem podnikatelských snídaní, spolu s dalšími podnikateli jsme se potkali na téměř 80 snídaních v Plzni, Rokycanech, Praze a dalších akcích pod hlavičkou BforB. Koncem roku 2018 jsem si vyzkoušel roli manažera klubu. Jsem rád, že tuto roli nyní převzala Bohumila Hajšmanová – a myslím, že to vede perfektně.

Co mi to všechno dalo? Asi Všechno :-) . Vědomí , že v podnikání se řeší podobné starosti i radosti, že z chyb a úspěchů mých kolegů se dá hodně naučit a obohatit se, že podnikatel, je pořád jen člověk z masa a kostí a ne stroj, že má své limity, že má své dobré i špatné dny, že má své úspěchy i pády, a že prostě svoji firmu, živnost vede jak nejlíp umí, že závazek klientovi je důležitý, ale rodina a především zdraví je mnohe . . . . . mnohem důležitější. Že slova jako TO BOHUŽEL NEVÍM, TOTO PROSTĚ NEUMÍM, OMLOUVÁM SE , MOJE CHYBA mají někdy opravdu kouzelnou moc. Že říkat NE je stejně důležité, možná v jisté fázi důležitější, než říkat ANO.

Potkal jsem fantastické lidi s rukou na dlani, majitele a manažery malých i velkých firem, živnostníky, podnikatele, kteří milují svůj byznys, své dítě, které si od plenek vychovávají řadu let anebo právě rozjíždějí svůj první start up. Těch lidí byly stovky a z celé řady se staly obchodní partneři, klienti a v neposlední řadě kamarádi a přátelé. Děkuji všem , které jsem na té cestě potkal. Bylo to skvělý.

Nyní se čas nachýlil, stojím na další křižovatce, další cesta volá…

2.ROČNÍK soutěže Realiťák roku vol. 2 - 201914.11.2019

2. ROČNÍK soutěže REALIŤÁK ROKU vol.2 - 2019

Dobrý den, ahoj všem.

Blíží se nám konec hlasování v soutěži REALIŤÁK ROKU 2019. Rok se s rokem sešel a máme tu téměř konec soutěže, která v loňském ročníku zahýbala realitním světem.

Ceý rok jsem sklízel ovoce z loňského úspěchu, kdy se mi podařilo zvítězit v Plzeňském kraji a v okrese plzeň - město.

Pokoušel jsem se zlepšovt, vychytávat mouchy a hlavně jsem poměrně tvrdě makal, pokud to tak mohu nazvat. Tento rok, rok 2019, bych zahrnul pod jedno slovo - DISCIPLÍNA.

Za mým úspěchem v soutěži byli zejména nadstandardní vztahy s mými klienty a partnery, kteří znají moji práci, podporoval mě v loňském roce, a podporují mne při hlasování i dnes.

Za to vám všem patří velké , veliké díky. 


Říká se , že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš. No, naštěstí jsem nikdy nedal na to "Co se říká" a proto znovu bojuji o REALIŤÁKA ROKU.

Děkuji za Vaši podporu a budu se těšit na Vaše hlasy, a schůzky, a kafíčka, a nemovitosti , a příběhy, a mnohé další......

Pokud máte chuť mne podpořit, poprosím

o hlasování přímo TADY

 

Kupovat, či nekupovat, vyčkat nebo jít do toho ?11.04.2019

Často se mě klienti ptají , zda mají s nákupem nemovitosti vyčkat, či poříit nemovitosti již teď a to v závislosti jak na míře úrokových sazeb u hypoték, tak na stávajících cenách nemovitostí. Pamatuji si doby, kdy jsem prodával nemovitosti i když úrok u hypoték se pohyboval kolem 7%. Takže nynější občasná hysterie ohledně tu jedné či dvou desetinek procenta u úrokových sazeb myslím není na místě.

Pokud Vám přijde do cesty nemovitost, která je pro Vás ta pravá, to je ten správný moment, kdy se rozhodovat zda koupit, či nekoupit. Nikdo nemáme křišťálovou kouli, abychom si řekli, jaká bude výše cen nemovitostí a s tím spojených sazeb u hypotečních úvěrů v následujících několika letech.

Asi bych zde rozdělil důvody, které vedou k pořízení nemovitosti. V případě, že hledám investiční nemovitost, vyplatí se zde vyčkat na takovou , která mne samozřejmě přinese kýžený výnos, oproti míře inflace, nákladům na pořízení bytu..apod. Nicméně pokud pořizuji nemovitost na bydlení je vhodná doba v podstatě vždy...........v momentě, kdy budete cítit potřebu udělat změnu ve způsobu Vašeho bydlení. Toto rozhodnutí myslím, primárně nestojí na ceně nemovitosti, nebo míře úrokových sazeb, ale na míře ochoty se rozhodnout.

Realitní zákon - návrh zákona schválen11.04.2019

Chtělo by se říct: "Zaplať pánbůh, že máme realitní zákon". Respektive máme ho schválený ve sněmovně, realizace a aplikace až v příštím roce 2020. Je to ten typ zákona, který tu měl být již 20 let.....ale jak píši , hurá že je. Asi nejzásadnější je skutečnost, že realitní zprostředkování již nadále nebude živností volnou , ale vázanou. To je určitě dobře. Skutečnost, že podmínky pro získání živnostenského oprávnění by měli být tvrdší je jasná. Jedině tak se může kultivovat realitní trh. K detailnějšímu rozboru realitního zákonu se ještě v některém z příštích článku vrátíme - nyní můžeme vyhodit beranice do vzduchu a zvolat: " Hurá i v Česku již budeme mít realitní zákon" -----ale to hurá, s ohledem na kvalitu zákona, nekřičme moc nahlas.

Video . vyjádření ministryně Kláry Dostálové k předkládanému realitnímu zákonu

Kontaktní formulář

*
captchaNačtete nový obrázek

Pobočka

Kopta reality s.r.o.

Adresa

Jablonského 2200/62, 326 00 Plzeň

Staň se
fanouškem
Domluvit
schůzku
Zavoláme
Vám