Hypotéky a pojištění

v rámci profesionálního financování a pojištění našich klientů spolupracujeme s finanční makléřskou společností PFP for you s.r.o. -  Profesionální Finanční Poradci - http://www.pfpsro.cz/

První schůzka - co potřebujeme? 

Měli byste mít představu o tom, kolik chcete investovat do nemovitosti a představu o tom, kolik můžete splácet. Pro urychlení Vám pošleme dotazník na vaši e-mailovou adresu- NAPIŠTE NÁM, případně si ho stáhněte v odkazu výše. 
Na první schůzce se Vás budeme ptát na vaše příjmy, výdaje a půjčky pokud nějaké máte-nejlepší je vědět nejen splátky stávajících úvěrů, ale i zůstatky. Ideální je, aby se schůzky účastnili oba partneři či manželé, kteří se chystají investovat do nemovitosti. 

Co si připravit pro vyřízení hypotečního úvěru?

Co všechno budete potřebovat pro vyřízení úvěru Vám sdělí přidělený finanční poradce, nicméně pro ty z Vás, kteří jsou rádi připraveni dopředu, nebo chtějí vědět, co všechno budou shánět , vypisujeme ty nejběžnější doklady:

  • výpis z katastru nemovitostí toho co chcete koupit, rekonstruovat...…zajistí realitní kancelář 
  • potvrzení o příjmu (pozor na to dostanete formulář od konkrétní banky - zajistí finanční poradce) nebo daňové přiznání (zajistí účetní, daňový subjekt)
  • v případě koupě – kupní smlouvu nebo smlouvu o smlouvě budoucí kupní (zajistí advokátní kancelář JUDr. Pařížské), v případě rekonstrukce či výstavby – rozpočet a stavební povolení či ohlášení stavby či úprav,…
  • pokud budete zastavovat nemovitost, tak budete potřebovat odhad – odhadce po Vás bude chtít – snímek pozemkové mapy, výpis z katastru nemovitostí a nabývací titul (pozor každá banka má své smluvní externí či interní odhadce, jejichž seznam dostanete také od našeho poradce)

Jak dlouho to bude trvat?

Bude hodně záležet na tom jakou banku či stavební spořitelnu si vyberete, protože se doba vyřizování a schvalování může dost významě lišit. V těch velmi rychlých případech může vyřízení hypotéky či úvěru ze stavebního spoření může trvat pár dní od okamžiku, kdy předáte kompletní podklady a v těch pomalejších případech počítejte pro jistotu se třemi až čtyřmi týdny.

Na co všechno si můžete půjčit

Chtěli byste vědět, na co vše si můžete půjčit za výhodný úrok přes hypoteční úvěr či úvěr ze stavebního spoření? Podívejte se.

Na co všechno si můžete půjčit?Příklady
Koupě nemovitosti na bydleníByt, dům, pozemek určený k výstavbě RD,…
Koupě nemovitosti na rekreaci či pronájemChata, chalupa, byt na pronájem,…
Koupě a zároveň rekonsrukce či dostavbaByt, dům,…
Výstavba či rekonstrukceByt, dům,…
RefinancováníRefinancování hypotéky či úvěru ze stavebního spoření
Vypořádání společného jmění manželůVypořádání všeho co se týká nemovitosti k bydlení
Vypořádání dědictvíVypořádání všeho co se týká nemovitosti k bydlení
Sloučení neboli konsolidace úvěrů na bydleníHypotéky či úvěry ze stavebního spoření
Sloučení neboli konsolidace úvěrů hotovostníchRůzné úvěry hotovostní, spotřebitelské…
Na cokoli – bezúčelová hypotékaVybavení domácnosti, auto, dovolená,…
Na výše uvedené účely bez prokazování příjmů

Banky a stavební spořitelny

Můžeme vám nabídnout opravdu širokou nabídku hypoteční úvěrů a úvěrú ze st.spoření od většiny předních bank a spořitelen v ČR.

Banky
Česká spořitelna, a.s.Komerční banka a.s.
Hypoteční banka, a.s.Československá obchodní banka a.s.
Oberbank AG pobočka ČRRaiffeisenbank, a. s.
Sberbank CZ, a.s.Wüstenrot hypoteční banka a.s
GE Money bank, a.s.Equa bank a.s.
LBBW Bank CZ a.s.UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
Česká spořitelna, a.s.BRE Bank S.A. – mBank a.s.


Stavební spořitelny
Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.Raiffeisen stavební spořitelna a.s.
Stavební spořitelna Česká spořitelny, a. s.Wüstenrot – stavební spořitelna a.s

Refinancování

Máte hypotéku či úvěr ze stavebního spoření? Víte, kolik můžete ušetřit jejím refinancováním? Chopte se své příležitosti a nechte si to od nás spočítat.

Jak mohu ušetřit?

Většina bank nabízí velice zajímavé úrokové sazby, aby získala klienta. Nicméně, tomu už tak nebývá při změně fixačního období, kdy vlastní klient na stávající úvěr dostává ve většině případů vyšší úrok, než klient, kterého banka chce teprve získat. Neboli: „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.“

Dalším důvodem, proč můžete získat lepší úrokovou sazbu je lepší LTV-neboli poměr zástavní hodnoty k výši úvěru. Když jste si hypotéku vyjednávali na počátku, mohli jste si například brát tzv. 100% hypotéku. „Stoprocentní“ hypotéka má tu nejvyšší úrokovou sazbu a díky tomu, že již nějakou dobu splácíte, Váš úvěr je nižší než na počátku, a tedy poměr hodnoty zástavy k výši Vašeho úvěru je větší, můžete získat mnohem nižší úrokovou sazbu.

Ti z Vás, kdo mají překlenovací či řádné úvěry ze stavebního spoření z dřívější doby, mají jistě dost vysoké úrokové sazby, oproti tomu, jaké jsou nyní na trhu, a tedy i Vám se vyplatí refinancovat, protože dnešní úrokové sazby jsou na minimu.

Kolik mohu ušetřit a co mě to bude stát?

  • ušetřit tedy můžete hlavně na výhodnější úrokové sazbě. Pro příklad: při úvěru 1,5milionu korun a úrokové sazbě nižší o 0,5% ušetříte ročně cca 7 500,- Kč
  • v dnešní době již většina bank nabízí hypotéku s nulovým poplatkem za tzv. úvěrový účet, za který se většinou platilo 150 Kč měsíčně, což je pro Vás úspora dalších 1 800 Kč ročně
  • refinancování bývá zpravidla bez poplatků za vyřízení úvěru i odhadu, stačí Váš původní odhad, který si nová banka tzv. prozkoumá a aktuální fotografie nemovitosti.


zdroj informací: www.pfpsro.cz

Staň se
fanouškem
Domluvit
schůzku
Zavoláme
Vám