Kupovat, či nekupovat, vyčkat nebo jít do toho ?

Často se mě klienti ptají , zda mají s nákupem nemovitosti vyčkat, či poříit nemovitosti již teď a to v závislosti jak na míře úrokových sazeb u hypoték, tak na stávajících cenách nemovitostí. Pamatuji si doby, kdy jsem prodával nemovitosti i když úrok u hypoték se pohyboval kolem 7%. Takže nynější občasná hysterie ohledně tu jedné či dvou desetinek procenta u úrokových sazeb myslím není na místě.

Pokud Vám přijde do cesty nemovitost, která je pro Vás ta pravá, to je ten správný moment, kdy se rozhodovat zda koupit, či nekoupit. Nikdo nemáme křišťálovou kouli, abychom si řekli, jaká bude výše cen nemovitostí a s tím spojených sazeb u hypotečních úvěrů v následujících několika letech.

Asi bych zde rozdělil důvody, které vedou k pořízení nemovitosti. V případě, že hledám investiční nemovitost, vyplatí se zde vyčkat na takovou , která mne samozřejmě přinese kýžený výnos, oproti míře inflace, nákladům na pořízení bytu..apod. Nicméně pokud pořizuji nemovitost na bydlení je vhodná doba v podstatě vždy...........v momentě, kdy budete cítit potřebu udělat změnu ve způsobu Vašeho bydlení. Toto rozhodnutí myslím, primárně nestojí na ceně nemovitosti, nebo míře úrokových sazeb, ale na míře ochoty se rozhodnout.

autor: Jan Kopta

Staň se
fanouškem
Domluvit
schůzku
Zavoláme
Vám